Jerzy Zawada trenerem kadry chłopców 2005

Trenerem głównym Kadry Wojewódzkiej chłopców (rocznik 2005) został wybrany Jerzy Zawada, nauczyciel WF, trener piłki ręcznej.

W 1992 roku ukończył studia stacjonarne na Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wlkp i uzyskał tytuł magistra, specjalność: nauczyciel wychowania fizycznego. Pod okiem dr Michała Kaniowskiego (późniejszego trenera kadry narodowej) uzyskał tytuł instruktora piłki ręcznej I klasy

W 2001 roku ukończył Studia Podyplomowe na Akademia Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wlkp. i uzyskał tytuł trenera II klasy piłki ręcznej.

Od 1992 roku jest nauczycielem wychowania fizycznego o specjalizacji piłki ręcznej w ZSO nr 3 w Szczecinie przy ul. Orawskiej, a od 1996r. jest związany z Klubem MKS „Kusy” w Szczecinie, gdzie pełni funkcję trenera piłki ręcznej.

Przez wiele lat prowadzone przez niego zespoły osiągały znaczące sukcesy w województwie zachodniopomorskim, a także w turniejach ogólnopolskich (min. III miejsce w Mistrzostwach Polski Chłopców, II miejsce w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w roku 2010- rocznik 1997).

Aktualnie prowadzi dwa zespoły chłopców: MKS Kusy Szczecin rocznik 2006 i MKS Kusy Szczecin rocznik 2005. Są to zespoły bardzo perspektywiczne. Chłopcy z rocznika 2006 są aktualnymi Mistrzami Województwa Zachodniopomorskiego, a zespół z rocznika 2005 jest jednym z najlepszych zespołów w tej kategorii wiekowej w Polsce (IV m w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w 2018r.).

Trener może pochwalić się kilkoma wychowankami którzy grali/grają w najwyższej klasie rozgrywek, m.in.: Wojtek Jońca, Paweł Maciejewski, Konrad Mróz, Adam Wąsowski, Radek Wolski, Wojtek Wronowski. Przez trzy lata trenował także obecnego kapitana Sandry SPA Pogoni Szczecin Pawła Krupę

Prywatnie: mąż i ojciec Jakuba i Julii, którym zaszczepił swoją pasję i którzy również uprawiają piłkę ręczną. Poza tym czas wolny od pracy najchętniej spędza poświęcając się innej swojej pasji – tenisowi ziemnemu, grając regularnie w Lidze Amatorskiej.

Witamy w kadrze chłopców (rocznik 2005) !!!

Zdjęcia: