Juniorzy CKS-SMS Szczecin w 1/8 MP

Zespół MKS CKS-SMS Szczecin zajął drugie miejsce w turnieju 1/16 finału Mistrzostw Polski rozgrywanych w Wągrowcu i tym samym zapewnił sobie awans do 1/8 mistrzostw!

W pierwszym dniu turnieju w meczu otwarcia MKS CKS-SMS Szczecin zmierzył się z ŚKPR Świdnica. Pierwsza część spotkania należała do naszych przedstawicieli, którzy w pewnym momencie prowadzili już 11:7, a na przerwę schodzili przy dwubramkowym prowadzeniu (15:13). W drugiej połowie rywale jednak uporządkowali swoją grę, a bardzo dobrze funkcjonowały skrzydła, z czym nie mogli poradzić sobie zawodnicy CKS-SMS. W efekcie to Świdnica zwyciężyła 32:26. W drugim meczu dnia gospodarze Nielba Wągrowiec przegrała jedną bramką ze Śląskiem Wrocław.

W drugim dniu imprezy w pierwszym spotkaniu dnia gospodarze – Nielba ponownie przegrali różnica jednego gola tym razem ze ŚKPR Świdnica. W meczu o być albo nie być w imprezie CKS-SMS po zaciętej walce pokonał WKS Śląsk Wrocław 27:26.

W ostatnim dniu 1/16 finału Mistrzostw Polski najpierw kibice obejrzeli emocjonujący pojedynek Wrocławia ze Świdnicą zakończony dopiero rzutami karnymi,w  których triumfowała ostatecznie Świdnica zapewniając sobie tym samym zwycięstwo w turnieju.

W ostatnim meczu tej imprezy CKS-SMS zmierzył się z gospodarzami imprezy. Szczecinianie pewnie pokonali miejscowych zapewniając sobie ostatecznie drugie miejsce w grupie D i awans do 1/8 finału Mistrzostw Polski. Najlepszym zawodnikiem turnieju w Wągrowcu został Wojciech Jońca (MKS CKS  SMS Szczecin). Królem strzelców Igor Drzazgowski (MKS Nielba Wągrowiec), a najlepszym bramkarzem Dawid Dobko (MKS CKS-SMS Szczecin).

Zespół MKS CKS SMS Szczecin wystapił w składzie: Jakub Bujnowski, Kamil Dmitrzak, Dawid Dobko, Wojciech Jońca, Eliasz Kapela, Kamil Kostrzewa, Szymon Mikołajczyk, Konrad Mróz, Patryk Puława, Konrad Ryczko, Jakub Słodkowski, Jacek Słomowicz, Mateusz Trejder.

Trenerzy zespołu: Mieczysław Zart, Artur Rykaczewski, Agnieszka Kossek.

Komplet wyników:

1. dzień

MKS CKS-SMS Szczecin – ŚKPR Świdnica I 26: 32

MKS Nielba Wągrowiec – WKS Śląsk Wrocław 31:32

2. dzień

MKS Nielba Wągrowiec - ŚKPR Świdnica 30:31

MKS CKS SMS Szczecin - WKS Śląsk Wrocław 27:26

3.dzień

ŚKPR Świdnica - WKS Śląsk Wrocław 31:31 (w karnych wygrywa ŚKRP Świdnica)

MKS Nielba Wągrowiec - MKS CKS SMS Szczecin 27:35.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z decydującego spotkania o awansie z Nielbą Wągrowiec (Foto: MKS Nielba Wągrowiec) a już wkrótce rozmowa z Mieczysławem Zartem, jednym z trenerów CKS-SMS Szczecin.

 

Zdjęcia: