Kadry Wojewódzkie - aktualności

Tak jak wcześniej informowaliśmy, Kadra Wojewódzka dziewcząt rocznika 2007 przygotowuje się do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które zostaną rozegrane w dn. 30.03-02.04.2022 w Łomży w województwie podlaskim. O szczegółach dotyczących tej imprezy oraz przygotowań będziemy informowali na bieżąco w najbliższych dniach.

Zachodniopomorski Związek Piłki Ręcznej powołał już również szerokie kadry rocznika 2008 dziewcząt i chłopców. Docelową imprezą dla drużyn z tego rocznika będzie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2023, której organizatorem będzie nasze województwo.

Zgodnie z decyzją Zarządu ZZPR, Trenerami Głównymi naszych Kadr Wojewódzkich rocznika 2008 zostały Panie: Agnieszka Biernacka (dziewczęta) oraz Magdalena Michniewicz (chłopcy), których sylwetki prezentujemy poniżej. Do współpracy zaproszeni zostali p. Robert Karbownik (kadra Agnieszki) oraz p. Alicja Ślęzak (kadra Magdy).

Szerokie kadry wraz z ramowym harmonogramem zgrupowań dostępne są na stronie naszego związku w zakładce kadry wojewódzkie.


AGNIESZKA BIERNACKA

Jest wychowanką Międzyszkolnego Klubu Sportowego Kusy Szczecin, gdzie pod okiem trenera Waldemara Śmietany rozpoczęła swoją przygodę z piłką ręczną.
To właśnie ten trener zaszczepił w niej największą pasję, jaką do dziś pozostaje piłka ręczna.

Studiując na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu reprezentowała poznański klub na pozycji bramkarza. Od 13 lat prowadzi grupy dzieci oraz młodzieży w  Szkole Podstawowej nr 23 w Szczecinie. Obecnie jest trenerem MKS CKS SMS Szczecin, OSPR oraz odpowiada za szkolenie bramkarek w pierwszoligowym zespole AZS Poznań. W swojej pracy kieruje się filozofią wychowania poprzez sport, doceniając jego znaczenie w procesie kształtowania charakteru dzieci i młodzieży.


 

MAGDALENA MICHNIEWICZ

Jest trenerką grup młodzieżowych oraz zespołów ligowych. Posiada uprawnienia trenera na poziomie II EHF „Rink” Convention. Wieloletnia zawodniczka szczecińskiego klubu oraz Kadry Polski. Z młodzieżą pracuje w klubie MKS Kusy Szczecin. Od tego sezonu jest trenerką I ligowego zespołu SPR Pogoń Szczecin. W 2020 roku z zespołem kadry wojewódzkiej dziewcząt rocznik 2004 w piłce ręcznej plażowej zdobyła II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.      

Wychowanki: Julia Kokolus, Wiktoria Stefaniak, Katarzyna Zimny (Młodzieżowa Reprezentacja Polski), Klaudia Marzec (Reprezentacja Polski Juniorek), Lidia Haławczak, Paulina Kuźmińska, Nikola Kuciej, Jessica Pietkiewicz, Oliwia Piotrowska, Hanna Podwyszyńska (Reprezentacja Polski Juniorek w Piłce Plażowej)

Prywatnie: żona i matka Karoliny i Marcina, którym zaszczepiła swoją pasję do sportu. Poza tym czas wolny od pracy najchętniej spędza poświęcając się innym swoim pasją – podróżowaniu, czytaniu i wędrowaniu po górach.