Pożegnanie Andrzeja Rajkiewicza

Z wielkim żalem zawiadamiam, że dzisiejszego popołudnia w wieku 46 lat zmarł Andrzej Rajkiewicz. Przewodniczący Komisji Gier i Dyscypliny Zachodniopomorskiego Związku Piłki Ręcznej (1997 – 2020) oraz do dnia dzisiejszego członek Zarządu ZZPR.

Andrzej swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczął w Szkole Podstawowej nr 55 w Szczecinie reprezentując najpierw barwy MKS „Kusy” Szczecin, a następnie w seniorskim zespole SKS „Paria” Szczecin. Po zakończeniu kariery jako zawodnik swoją pasję kontynuował w roli sędziego.

W trakcie 20 lat prowadzenia zawodów szczebla centralnego (1998-2018) Andrzej prowadził blisko 300 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej kobiet i mężczyzn, m.in. 7 finałów Play-Off Superligi oraz 2 finały Pucharu Polski Mężczyzn Wisła Płock – Vive Kielce.

Uhonorowany  Złotą Odznaką Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Przez 21 lat miałem przyjemność tworzyć z Andrzejem nie tylko zgrany duet sędziowski, ale również bardzo mocno się zaprzyjaźnić. Dogadywaliśmy się również poza boiskiem i w tym piekielnie smutnym dniu jedynym pozytywem jest to, że w ostatnich kilku dniach udało nam się przebywać razem i jeszcze nawet się wspólnie pośmiać. Wspólne przeżycia związane z prowadzeniem najważniejszych rozgrywek ligowych i pucharowych w Polsce, podróże na zawody i wyjazdy prywatne oraz wieloletnia współpraca w naszym Wojewódzkim Związku sprawiły, że poznaliśmy się praktycznie w każdej sytuacji. Z czystym sumieniem powiedzieć więc mogę, że zachodniopomorska piłka ręczna pożegnała dzisiaj człowieka niesamowicie oddanego naszej dyscyplinie, na którego zawsze mogłem liczyć.

Jednocześnie raz jeszcze chciałbym złożyć kondolencje Rodzinie i Najbliższym Andrzeja oraz jego Przyjaciołom.

Jakub Tarczykowski
Prezes Zarządu ZZPR

Zdjęcia: