Powalczyli, ale jednak odpadli

Juniorzy MKS Kusy Szczecin  w miniony weekend jako wicemistrzowie województwa zachodniopomorskiego również wystąpili w turnieju 1/16 MP , którego gospodarzem była Siódemka Huras Legnica.

Pierwszego dnia nasz zespół przegrał z gospodarzami imprezy  23:28 (11:18). Faworytem tego meczu byli miejscowi , którzy w poprzednim roku wygrali Mistrzostwa Polski Juniorów.

W drugim meczu KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. pokonała UKS Bachus Zielona Góra  29:27 (17:14)

Drugiego dnia MKS Kusy Szczecin  zmierzył się z zespołem z Zielonej Góry. Niestety początek meczu nie wyglądał tak jak życzyłby sobie sztab szkoleniowcy szczecińskiej drużyny. Kusy zaczął od wyniku  0:8. W tym momencie nasi zawodnicy się przebudzili do końca prowadziliśmy już wyrównaną walkę  niestety straty z początku meczu sie udało się już nadrobić i mecz zakończył się wynikiem 33:22 (19:9) dla Bachusa.

W drugim meczu Siódemka Huras Legnica pokonała Ostrovie Ostrów Wlkp. 24:19 (14:12)

Ostatniego dnia turnieju zespół ze Szczecina zmierzył się z Ostrovią. Był to zdecydowanie najlepszy mecz w wykonaniu naszych zawodników. Od początku spotkanie był zacięte i choć to zespół z Wielkopolski schodził na przerwę z czterobramkową przewagą. po zmianie stron szybko Kusy zniwelował straty i wynik długo oscylował wokół remisu. Końcówka należała jednak do rywala, który odskoczył na trzy bramki i takim wynikiem zakończył się ten mecz 28: 25 (16:12).

- Biorąc pod uwagę  że zespoły naszych przeciwników oparte były na zawodnikach z rocznika 2000,  a o sile naszego zespołu stanowili zawodnicy  z roczników 2001 i 2002 to start w tym turnieju należy uznać za dobry. Zdołaliśmy już teraz nawiązać równorzędną walkę z dwoma starszymi zespołami co jest dobrą prognozą na następny rok. Tturniej był dla nas doskonałą lekcją i źródłem wielu wniosków co na pewno przełoży się na naszą pracę – podsumował start swojej drużyny duet trenerski Bartosz Jurkiewicz i Dorota Terczyńska.

MKS Kusy Szczecin wystąpił w składzie:  Grzegorz Jagodziński, Oliver Andrysiak   Filip Wrzesiński, Mateusz Andrzejczak,  Bartosz Dyzmański, Piotr Parawa, Kacper Uss  ,Łukasz Urbański , Szymon Skórzewski,  Mateusz Jurkiewicz,  Bartosz Pawelczuk,  Kamil Skrzypkowiak, Damian Dziapa, Marcel Szeliga,  Mateusz Bartelik, Radosław Jarząbek, Mikołaj Trzaszczka, Jakub Winiarczuk.

 

Poniżej fotorelacja z wyjazdu Kusego (Fot: BSlepecka, archiwum własne MKS Kusy Szczecin)

Zdjęcia: