Szymon Biegajski trenerem współpracującym

Trenerem współpracującym z Barbarą Bielecką przy Kadrze Wojewódzkiej dziewcząt (rocznik 2006) został Szymon Biegajski.

Nowy trener współpracujący kadry dziewcząt pierwsze kroki w piłce ręcznej stawiał w rodzinnej Brodnicy (województwo Kujawsko-Pomorskie), gdzie w wieku 9 lat został namówiony do treningów przez trenera Jana Orzecha. W miejscowym MKS-ie przeszedł wszystkie kategorie młodzieżowe wielokrotnie występując z klubem w rozgrywkach szczebla centralnego, a także reprezentując kadrę wojewódzką. W wieku 16 lat zadebiutował ze swoim klubem w rozgrywkach II ligi seniorów, w której spędził cały okres nauki w liceum.

Po zakończeniu edukacji w rodzinnej miejscowości przeprowadził się do Koszalina, gdzie podjął studia na miejscowej Politechnice i zaczął swoją przygodę z sędziowaniem.

Od 2008 roku jest sędzią związkowym początkowo przez dwa lata na poziomie drugoligowym, od 2010 roku pierwszoligowym. Przez dziesięć sezonów był rozjemcą w niespełna trzystu spotkaniach ligowych.

W 2016 roku podjął decyzję o założeniu klubu piłki ręcznej w Sławnie, do którego przeprowadził się dwa lata wcześniej. Po trzech latach działalności w UKS Lider Sławno trenuje blisko setka dzieci (zarówno chłopców jak i dziewcząt).

W tegorocznych rozgrywkach rocznika 2006 organizowanych przez ZZPR dziewczęta uzyskały tytuł mistrza województwa, a chłopcy uplasowali się na czwartym miejscu.

Trener posiada uprawnienia trenera II klasy uzyskane w 2018 roku (od 2016 był instruktorem piłki ręcznej).

Oprócz wielkiej pasji do piłki ręcznej lubi mocniejsze brzmienie rocka, a także jazdę kartingiem.

Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwóch dwuletnich córeczek.

Witamy w kadrze dziewcząt (rocznik 2006)!!!

Zdjęcia: