Wymarzony awans

Rozmowa z Mieczysławem Zartem, jednym z trenerów drużyny juniorów KS CKS SMS Szczecin, która awansowała do 1/8 finału Mistrzostw Polski.

- MKS CKS-SMS Szczecin w 1/8 finału MP polski juniorów choć łatwo nie było. Czy spodziewał się Pan tak emocjonującej przeprawy w Wągrowcu? 
- Tak wiedziałem, że grupa w Wągrowcu będzie bardzo mocna. Zespół Świdnicy to Mistrz Polski sprzed dwóch lat, zespół Wągrowca to Mistrz Wielkopolski, Śląsk Wrocław to trzeci zespół z bardzo mocnego województwa dolnośląskiego. Prawdę powiedziawszy przed wyjazdem nie liczyliśmy na awans, ale wiara w umiejętności i dobrą grę naszego zespołu pozwalała oczekiwać wymarzonego awansu

- W pierwszym meczu ze Świdnicą prowadziliście już różnicą 4 bramek, a mimo to ulegliście. Co zadecydowało o porażce w pierwszym meczu?
- W pierwszej połowie meczu ze Świdnicą graliśmy bardzo dobrze w obronie i byliśmy bardzo skuteczni w ataku. W drugiej połowie zabrakło nam skuteczności w ataku co przełożyło się na końcową porażkę. Nie wykorzystaliśmy czterech sytuacji 100% i nie rzuciliśmy 5 rzutów karnych.

- Później był zacięty pojedynek ze Śląskiem, czy to było kluczowe zwycięstwo? 
- Mecz ze Śląskiem był bardzo wyrównanym spotkaniem, bardzo dobra gra w obronie naszego zespołu i świetna postawa w bramce Dawida Dobko sprawiła, że wygraliśmy 1 bramką. Zwycięstwo to przy jednoczesnej porażce Nielby Wagrowiec ze Świdnicą otwierało nam drogę do awansu.

- W meczu z gospodarzami zdecydowane zwycięstwo, czy tego się spodziewaliście?
- Przed naszym meczem z gospodarzami odbyło się spotkanie Świdnicy ze Śląskiem Wrocław, które zakończyło się remisem co eliminowało naszych przeciwników z gry o awans. Myślę, że ten wynik i okoliczności w jakich do niego doszło podcięło skrzydła Nielbie Wągrowiec. My wykorzystaliśmy szansę i przy dobrej grze całego zespołu zarówno w ataku jak i w obronie odnieśliśmy zwycięstwo, które dało nam upragniony awans.

- Przed CKS-SMS 1/8 finału MP, jaki przewiduje Pan dalszy przebieg rywalizacji swojej drużyny na tym etapie?
- Przed nami kolejny ciężki turniej. Na tym etapie rozgrywek pozostały w rywalizacji bardzo dobre zespoły. Postaramy się o kolejną niespodziankę i awans do najlepszej ósemki w kraju.

- Na co stać Pański zespół w tegorocznych MP?
- Przy odpowiedniej mobilizacji, dobrej grze w obronie i skuteczności w ataku stać nas na wiele.

Zdjęcia: